Zoeken


inhetlaag.nl, Powered by Joomla!
Koninklijke Onderscheiding voor J.D. (Hans) Maertens. PDF Afdrukken E-mailadres
zaterdag 03 juni 2023 07:17

BEEK - Op vrijdag 2 juni kreeg de heer J.D. (Hans) Maertens uit Berg en Dal een Koninklijke Onderscheiding. Locoburgemeester Erik Weijers van Berg en Dal reikte de onderscheiding uit bij de viering van het 30 jarig jubileum van natuurgebied ’t Zwanenbroekje. Meneer Maertens is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Meneer Maertens is de initiatiefnemer van en de motor achter natuurgebied ’t Zwanenbroekje. ’t Zwanenbroekje ’t Zwanenbroekje is een particulier initiatief, omstreeks 1992 gestart, waarbij landbouwgronden worden omgevormd naar natuur. Bij de inrichting ....

van het gebied wordt gestreefd naar een zo groot mogelijke variatie passend bij het landschap. Zodat zoveel mogelijk planten en dieren zich er thuis voelen. Het natuurgebied ligt tussen de rijksweg N325 en het afwateringskanaal ’t Meertje. Het gebied wordt gezien als een belangrijke zogenaamde ‘stapsteen’, een ecologische verbindingszone door de Ooijpolder tussen de stuwwal bij Nijmegen en de uiterwaarden langs de rivier de Waal. Het is een geliefd terrein voor onderzoekers van natuurkennis-organisaties, biologen en ecologen. Waarom krijgt meneer Maertens een Koninklijke Onderscheiding? De heer Maertens kocht zelf een klein stukje grond. Het doel was de grond om te zetten in natuur. Hij wilde graag iets betekenen voor het behoud van natuur en landschap. De insteek was en is om zoveel mogelijk voorwaarden te scheppen waardoor er veel verschillende soorten planten en dieren komen. In de loop van dertig jaar breidde meneer Maertens het gebied (met subsidie van de provincie Gelderland) uit tot bijna dertig hectare. Hij veranderde het van een overbelast grasland naar een natuurparel. Een plek met planten, insecten, vogels en vissen. Een plek met biodiversiteit waar mensen kunnen genieten van de natuur en tot zichzelf kunnen komen. Meneer Maertens is niet alleen de oprichter van het Zwanenbroekje. Hij was de afgelopen 30 jaar ook vrijwillig beheerder bij het onderhoud van het natuurgebied. Hij stuurt de groep vrijwilligers aan en werkt ook dagelijks met de vrijwilligers mee. Hij geeft excursies aan basisschoolkinderen en leerlingen van het voortgezet onderwijs en ontvangt gasten. Hij onderhoudt en repareert het gereedschap, maait en houdt de sloten schoon. Hij repareert de rasters en verplaatst het vee. Door hem raakten veel mensen betrokken bij het natuurbeheer en de educatieve activiteiten op en rond ’t Zwanenbroekje. ’t Zwanenbroekje werkt samen met de Stichting Landschap-Ooijpolder-Groesbeek (die het beheer in 2017 heeft overgenomen) en de afdeling Rijk van Nijmegen van het IVN, de vereniging voor natuur en milieu-educatie. Bij het IVN is meneer Maertens ook al heel lang vrijwillig natuurgids en ondersteuner van de natuurgidsenopleiding. Foto: Gem Berg en Dal.

 

Flits

Pizza-avond voor jongeren in onze gemeente

BEEK - Op 27 september 2023 organiseert de gemeenteraad van Berg en Dal in het Kulturhus in Beek een pizza-avond voor jongeren tussen de 13 en 23 jaar. De avond begint om 18:00 en duurt tot 20:00 uur. Enquête In het voorjaar is een enquête gehouden onder de jongeren uit onze gemeente. Hierop zijn meer dan 80 reacties binnen gekomen. De gemeenteraad is blij met deze betrokkenheid. De resultaten van deze enquête worden gebruikt om met de jongeren in gesprek te gaan. Het gesprek… en natuurlijk pizza! Welke speel- of hangplekken kunnen wel een opknapbeurt gebruiken? Welke sportactiviteiten ontbreken er nog in onze gemeente? Heb je ergens anders behoefte aan? En wat kan de gemeente(raad) hierin betekenen? Hierover gaan we met groepjes in gesprek. Dit alles onder het genot van een heerlijke (gratis) pizza. Vervoer De avond wordt gehouden in het Kulturhus in Beek, omdat dit de meest centrale ligging is in onze gemeente. Wie er graag bij wil zijn, maar geen vervoer heeft, kan contact opnemen met Remco Wildeman (raadsadviseur) via r.wildeman@bergendal.nl. Dan kijken wij hoe wij kunnen helpen. Aanmelden voor deze avond kan tot en met 4 september via www.bergendal.nl/pizza


 

 
Openhuis 2e handszorg hulpmiddelenwinkel

GROESBEEK/Horst - Openhuis bij Stichting 2e hands-zorghulpmiddelen aan de Reestraat 5 te Groesbeek.

Lees meer...
 
In- en uitchecken met de betaalpas of creditcard in bussen Arnhem en Nijmegen

Persbericht

Hilversum/Arnhem, 29 maart 2023: Reizen met de bus in de regio Arnhem-Nijmegen is nog makkelijker geworden.

In de bussen van Breng kunnen reizigers behalve met hun OV-chipkaart, vanaf vandaag ook in- en uitchecken met een contactloze betaalpas of creditcard - ook op een mobiel....

Lees meer...
 
Oplichters actief in de Polder

Oplichters actief in de polder

Burgemeester Mark Slinkman waarschuwt inwoners dat er criminelen actief zijn in de gemeente Berg en Dal. De afgelopen week sloegen zij al toe in Ooij, Erlecom en Leuth. De burgemeester wil voorkomen dat meer mensen slachtoffer worden en roept op verzoek van de politie op tot waakzaamheid. Om wat voor oplichting gaat het? Alleen al in de afgelopen 24 uur zijn twee bewoners opgelicht dan wel is gepoogd hen op te lichten....

Lees meer...
 
NS-fietsenstalling station Nijmegen de eerste 24 uur gratis

NIJMEGEN - Vanaf 1 januari 2023 is het stallen van de fiets in de NS-fietsenstalling onder station Nijmegen de eerste 24 uur gratis. Provincie Gelderland, gemeente Nijmegen en NS maken dit mogelijk. Ze breiden zo.....

Lees meer...
 
KBO Ooij nieuwe eigen website

OOIJ Sinds vrijdag 17 december heeft de KBO Ooij een eigen vernieude website. Inloggen kan via de link https://www.kbo-gelderland.nl/afdelingen/ooij of via KBO Gelderland. Om terug te gaan naar de voorpagina van de site klik logo.


 

 
Met spoed gezocht chauffeurs vervoerdienst SWOM

MILLINGEN a/d RIJN – Wij zoeken vrijwilligers die 1x per 4 weken op vrijdag, zaterdag of zondag willen rijden voor onze vervoersservice. Woon jij in Millingen, Kekerdom of Leuth, heb je een rijbewijs en affiniteit met senioren? Dan is vrijwilliger bij onze vervoersservice wellicht iets voor jou! Wij vervoeren 7 dagen per week van 8.30-22.00 uur mensen uit bovengenoemde dorpen naar...

Lees meer...
Akeeba Backup Lazy Mode


Action: start
Last backup: 1695072457 (2023/09/18 23:27:37 GMT)
Adjusted last backup time: 1694988000 (2023/09/18 00:00:00 GMT)
Days frequency: 10
Backup time: 00:00 (0 seconds)
Next Backup: 1695852000 (2023/09/28 00:00:00 GMT)
Next Backup: 1695855600 (2023/09/28 01:00:00 LOCAL)
Time Now: 1695728793 (2023/09/26 13:46:33 LOCAL)
I will not start a new backup.

Profiel informatie

Application afterLoad: 0.001 seconds, 0.29 MB
Application afterInitialise: 0.023 seconds, 1.14 MB
Application afterRoute: 0.026 seconds, 1.32 MB
Application afterDispatch: 0.044 seconds, 2.10 MB
Application afterRender: 0.117 seconds, 2.36 MB

Geheugengebruik

2504984

17 queries gelogd

 1. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = 'pmuh8cp2aea58s8a66964q6863'
 2. DELETE
    FROM jos_session
    WHERE ( TIME < '1695728193' )
 3. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = 'pmuh8cp2aea58s8a66964q6863'
 4. INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'pmuh8cp2aea58s8a66964q6863','1695728793','','0','1','0' )
 5. SELECT *
    FROM jos_components
    WHERE parent = 0
 6. SELECT folder AS TYPE, element AS name, params
    FROM jos_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 7. SELECT *
    FROM jos_migration_backlinks
    WHERE url LIKE 'option=com\_content&view=article&id=5906:koninklijke-onderscheiding-voor-jd-hans-maertens&catid=1:laatste-nieuws%' OR sefurl LIKE 'option=com\_content&view=article&id=5906:koninklijke-onderscheiding-voor-jd-hans-maertens&catid=1:laatste-nieuws%'
 8. SELECT *
    FROM jos_migration_backlinks
    WHERE url LIKE 'index.php?option=com\_content&view=article&id=5906:koninklijke-onderscheiding-voor-jd-hans-maertens&catid=1:laatste-nieuws%' OR sefurl LIKE 'index.php?option=com\_content&view=article&id=5906:koninklijke-onderscheiding-voor-jd-hans-maertens&catid=1:laatste-nieuws%'
 9. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM jos_menu AS m
    LEFT JOIN jos_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 10. SELECT *
    FROM jos_jcomments_settings
 11. SELECT template
    FROM jos_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 0)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 12. SELECT a.*, u.name AS author, u.usertype, cc.title AS category, s.title AS SECTION, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, g.name AS groups, s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access  
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    LEFT JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = cc.SECTION
    AND s.scope = "content"
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE a.id = 5906
    AND (  ( a.created_by = 0 )    OR  ( a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2023-09-26 11:46:33' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2023-09-26 11:46:33' )   )    OR  ( a.state = -1 )  )
 13. UPDATE jos_content
    SET hits = ( hits + 1 )
    WHERE id='5906'
 14. SELECT id, title, module, POSITION, content, showtitle, control, params
    FROM jos_modules AS m
    LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 0 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY POSITION, ordering
 15. SELECT a.*, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM jos_content AS a
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE a.state = 1  
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND (a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2023-09-26 11:46:33' )  
    AND (a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2023-09-26 11:46:33' )
    AND cc.id = 3
    AND cc.SECTION = s.id
    AND cc.published = 1
    AND s.published = 1
    ORDER BY a.ordering
    LIMIT 0, 7
 16. SELECT a.*,  CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM jos_content AS a
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2023-09-26 11:46:33' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2023-09-26 11:46:33' )
    AND s.id > 0
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.created DESC
    LIMIT 0, 15
 17. SELECT `backupstart`
    FROM `jos_ak_stats`
    WHERE `origin` = "lazy"
    AND NOT(`status` = "failed")
    ORDER BY `backupstart` DESC
    LIMIT 0,1

Geladen taalbestanden

Niet vertaalde diagnostische strings

Geen

Niet vertaalde designer strings

Geen