Zoeken


inhetlaag.nl, Powered by Joomla!
Koninklijke onderscheiding voor Hubert Bruls PDF Afdrukken E-mailadres
woensdag 19 april 2023 22:27

NIJMEGEN - Commissaris van de Koning drs. John Berends reikte  9 april in het stadhuis de Koninklijke onderscheiding ‘Officier in de Orde van Oranje-Nassau’ uit aan Hubert Bruls, burgemeester van Nijmegen, vanwege zijn vele inspanningen met bijzondere waarde voor de samenleving.

Drs. Hubert Maria Franciscus Bruls (57) werd in 1999 wethouder in Nijmegen en was vervolgens van 23 mei 2002 tot 1 oktober 2005 Tweede Kamerlid voor het CDA. Op 1 oktober 2005 werd de heer Bruls burgemeester van Venlo. Zijn inspirerende leiding en vasthoudendheid waren doorslaggevend in de discussie over schaalvergroting en herindeling van de gemeenten Arcen en Velden en Venlo. In mei 2012 werd de heer Bruls...

benoemd als burgemeester van Nijmegen. Ook in deze rol heeft de heer Bruls grote gedrevenheid getoond op het gebied van regionale samenwerking, zoals de komst van het Regionaal WerkBedrijf, samenwerkingsverbanden op economisch gebied – onder andere in de vorm van Economic Board - en de verduurzaming in de regio Arnhem-Nijmegen met de oprichting van de Groene Metropoolregio.

 

De grensoverschrijdende samenwerking in de vorm van de Euregio Rhein-Waal staat tevens hoog op de agenda van de heer Bruls. Deze samenwerking richt zich onder andere op stedelijke ontwikkeling en het sociale en economische vlak.

In de afgelopen 10 jaar als burgemeester van Nijmegen heeft de heer Bruls zich een uitstekende belangenbehartiger van de stad en een doortastende verbinder getoond. Zo zet hij zich ook al jaren in om de banden tussen de gemeente Nijmegen, Radboudumc en Radboud Universiteit goed te houden en te intensiveren.

Als landelijk voorzitter van het Veiligheidsberaad toonde de heer Bruls zich een verbindende leider tijdens de uitbraak van de coronapandemie. Zowel in de rol van adviseur en gesprekspartner van het kabinet, als in de rol van voorzitter van 25 veiligheidsregio’s. Hij trad veelvuldig op in de media en legde de (corona)maatregelen van het kabinet in klare taal uit.

Tijdens de asielcrises in 2015 en 2021 zette hij zich in zijn stad in om de asielopvang in Nederland op een meer structurele en kwalitatieve manier te organiseren. Zo werden in beide perioden opvangpaviljoens opgebouwd in Heumensoord en is recent op sportpark Winkelsteeg een nieuwe en tijdelijke crisisnoodopvanglocatie voor 1.200 personen gerealiseerd.

In zijn rol als regioburgemeester van de (politie) Eenheid Oost-Nederland heeft men de heer Bruls leren kennen als een consequent en daadkrachtig bestuurder met gevoel voor relativering en humor.

Daarnaast heeft de heer Bruls een belangrijke rol in het Stedelijk Netwerk Nijmegen, een informele netwerkorganisatie van personen die een prominente functie vervullen bij overheid, bedrijfsleven, kennisinstellingen en cultuur in de stad. Hij houdt regelmatig inspirerende betogen en verbindt alle partijen moeiteloos met elkaar.

Naast al zijn bestuurlijke ervaring, is de heer Bruls een echte burgervader. Hij gelooft sterk in menselijk contact en neemt, ondanks zijn drukke agenda, altijd tijd voor mensen. Dit kan variëren van het bijwonen van bingoavonden en repetities van zangkoren tot een bezoek aan een kinderopvanglocatie of de Nijmeegse kermis. De heer Bruls vindt het belangrijk om mensen met een open blik tegemoet te treden. Hij heeft een goede antenne voor hoe de samenleving zich ontwikkelt en welke rol de overheid in deze kan en moet spelen.

Vanwege zijn vele inspanningen met bijzondere waarde voor de samenleving heeft de heer Bruls de Koninklijke onderscheiding ‘Officier in de Orde van Oranje-Nassau’ ontvangen tijdens een bijeenkomst in het stadhuis.. Foto: Elske Nissen


 

Flits

Pizza-avond voor jongeren in onze gemeente

BEEK - Op 27 september 2023 organiseert de gemeenteraad van Berg en Dal in het Kulturhus in Beek een pizza-avond voor jongeren tussen de 13 en 23 jaar. De avond begint om 18:00 en duurt tot 20:00 uur. Enquête In het voorjaar is een enquête gehouden onder de jongeren uit onze gemeente. Hierop zijn meer dan 80 reacties binnen gekomen. De gemeenteraad is blij met deze betrokkenheid. De resultaten van deze enquête worden gebruikt om met de jongeren in gesprek te gaan. Het gesprek… en natuurlijk pizza! Welke speel- of hangplekken kunnen wel een opknapbeurt gebruiken? Welke sportactiviteiten ontbreken er nog in onze gemeente? Heb je ergens anders behoefte aan? En wat kan de gemeente(raad) hierin betekenen? Hierover gaan we met groepjes in gesprek. Dit alles onder het genot van een heerlijke (gratis) pizza. Vervoer De avond wordt gehouden in het Kulturhus in Beek, omdat dit de meest centrale ligging is in onze gemeente. Wie er graag bij wil zijn, maar geen vervoer heeft, kan contact opnemen met Remco Wildeman (raadsadviseur) via r.wildeman@bergendal.nl. Dan kijken wij hoe wij kunnen helpen. Aanmelden voor deze avond kan tot en met 4 september via www.bergendal.nl/pizza


 

 
Openhuis 2e handszorg hulpmiddelenwinkel

GROESBEEK/Horst - Openhuis bij Stichting 2e hands-zorghulpmiddelen aan de Reestraat 5 te Groesbeek.

Lees meer...
 
In- en uitchecken met de betaalpas of creditcard in bussen Arnhem en Nijmegen

Persbericht

Hilversum/Arnhem, 29 maart 2023: Reizen met de bus in de regio Arnhem-Nijmegen is nog makkelijker geworden.

In de bussen van Breng kunnen reizigers behalve met hun OV-chipkaart, vanaf vandaag ook in- en uitchecken met een contactloze betaalpas of creditcard - ook op een mobiel....

Lees meer...
 
Oplichters actief in de Polder

Oplichters actief in de polder

Burgemeester Mark Slinkman waarschuwt inwoners dat er criminelen actief zijn in de gemeente Berg en Dal. De afgelopen week sloegen zij al toe in Ooij, Erlecom en Leuth. De burgemeester wil voorkomen dat meer mensen slachtoffer worden en roept op verzoek van de politie op tot waakzaamheid. Om wat voor oplichting gaat het? Alleen al in de afgelopen 24 uur zijn twee bewoners opgelicht dan wel is gepoogd hen op te lichten....

Lees meer...
 
NS-fietsenstalling station Nijmegen de eerste 24 uur gratis

NIJMEGEN - Vanaf 1 januari 2023 is het stallen van de fiets in de NS-fietsenstalling onder station Nijmegen de eerste 24 uur gratis. Provincie Gelderland, gemeente Nijmegen en NS maken dit mogelijk. Ze breiden zo.....

Lees meer...
 
KBO Ooij nieuwe eigen website

OOIJ Sinds vrijdag 17 december heeft de KBO Ooij een eigen vernieude website. Inloggen kan via de link https://www.kbo-gelderland.nl/afdelingen/ooij of via KBO Gelderland. Om terug te gaan naar de voorpagina van de site klik logo.


 

 
Met spoed gezocht chauffeurs vervoerdienst SWOM

MILLINGEN a/d RIJN – Wij zoeken vrijwilligers die 1x per 4 weken op vrijdag, zaterdag of zondag willen rijden voor onze vervoersservice. Woon jij in Millingen, Kekerdom of Leuth, heb je een rijbewijs en affiniteit met senioren? Dan is vrijwilliger bij onze vervoersservice wellicht iets voor jou! Wij vervoeren 7 dagen per week van 8.30-22.00 uur mensen uit bovengenoemde dorpen naar...

Lees meer...
Akeeba Backup Lazy Mode


Action: start
Last backup: 1695072457 (2023/09/18 23:27:37 GMT)
Adjusted last backup time: 1694988000 (2023/09/18 00:00:00 GMT)
Days frequency: 10
Backup time: 00:00 (0 seconds)
Next Backup: 1695852000 (2023/09/28 00:00:00 GMT)
Next Backup: 1695855600 (2023/09/28 01:00:00 LOCAL)
Time Now: 1695732397 (2023/09/26 14:46:37 LOCAL)
I will not start a new backup.

Profiel informatie

Application afterLoad: 0.001 seconds, 0.30 MB
Application afterInitialise: 0.016 seconds, 1.14 MB
Application afterRoute: 0.018 seconds, 1.32 MB
Application afterDispatch: 0.032 seconds, 2.11 MB
Application afterRender: 0.102 seconds, 2.37 MB

Geheugengebruik

2514280

17 queries gelogd

 1. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = 'mf7qqgoium08854sgp67f009j5'
 2. DELETE
    FROM jos_session
    WHERE ( TIME < '1695731797' )
 3. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = 'mf7qqgoium08854sgp67f009j5'
 4. INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'mf7qqgoium08854sgp67f009j5','1695732397','','0','1','0' )
 5. SELECT *
    FROM jos_components
    WHERE parent = 0
 6. SELECT folder AS TYPE, element AS name, params
    FROM jos_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 7. SELECT *
    FROM jos_migration_backlinks
    WHERE url LIKE 'option=com\_content&view=article&id=5881:koninklijke-onderscheiding-voor-hubert-bruls&catid=1:laatste-nieuws%' OR sefurl LIKE 'option=com\_content&view=article&id=5881:koninklijke-onderscheiding-voor-hubert-bruls&catid=1:laatste-nieuws%'
 8. SELECT *
    FROM jos_migration_backlinks
    WHERE url LIKE 'index.php?option=com\_content&view=article&id=5881:koninklijke-onderscheiding-voor-hubert-bruls&catid=1:laatste-nieuws%' OR sefurl LIKE 'index.php?option=com\_content&view=article&id=5881:koninklijke-onderscheiding-voor-hubert-bruls&catid=1:laatste-nieuws%'
 9. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM jos_menu AS m
    LEFT JOIN jos_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 10. SELECT *
    FROM jos_jcomments_settings
 11. SELECT template
    FROM jos_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 0)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 12. SELECT a.*, u.name AS author, u.usertype, cc.title AS category, s.title AS SECTION, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, g.name AS groups, s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access  
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    LEFT JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = cc.SECTION
    AND s.scope = "content"
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE a.id = 5881
    AND (  ( a.created_by = 0 )    OR  ( a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2023-09-26 12:46:37' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2023-09-26 12:46:37' )   )    OR  ( a.state = -1 )  )
 13. UPDATE jos_content
    SET hits = ( hits + 1 )
    WHERE id='5881'
 14. SELECT id, title, module, POSITION, content, showtitle, control, params
    FROM jos_modules AS m
    LEFT JOIN jos_modules_menu AS mm
    ON mm.moduleid = m.id
    WHERE m.published = 1
    AND m.access <= 0
    AND m.client_id = 0
    AND ( mm.menuid = 0 OR mm.menuid = 0 )
    ORDER BY POSITION, ordering
 15. SELECT a.*, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM jos_content AS a
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE a.state = 1  
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND (a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2023-09-26 12:46:37' )  
    AND (a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2023-09-26 12:46:37' )
    AND cc.id = 3
    AND cc.SECTION = s.id
    AND cc.published = 1
    AND s.published = 1
    ORDER BY a.ordering
    LIMIT 0, 7
 16. SELECT a.*,  CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug
    FROM jos_content AS a
    INNER JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    INNER JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = a.sectionid
    WHERE a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2023-09-26 12:46:37' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2023-09-26 12:46:37' )
    AND s.id > 0
    AND a.access <= 0
    AND cc.access <= 0
    AND s.access <= 0
    AND s.published = 1
    AND cc.published = 1
    ORDER BY a.created DESC
    LIMIT 0, 15
 17. SELECT `backupstart`
    FROM `jos_ak_stats`
    WHERE `origin` = "lazy"
    AND NOT(`status` = "failed")
    ORDER BY `backupstart` DESC
    LIMIT 0,1

Geladen taalbestanden

Niet vertaalde diagnostische strings

Geen

Niet vertaalde designer strings

Geen